Free delivery from 1 230,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list

Add products by adding codes

Add a CSV file
Enter the product codes that you want to add to the basket in bulk (after a comma, with a space or from a new line). Repeating the code many times will add this item as many times as it appears.

Returns

ZWROT TOWARU

Obecnie w hurtowni Tayma nie przyjmujemy zwrotów towaru zakupionego do dalszej odsprzedaży. Dlaczego podjęliśmy taką a nie inna decyzję?

Pomijamy fakt, że nie jesteśmy do tego zobligowani przepisami prawa, gdyż we współpracy B2B taka konieczność nie występuje to jednak co pewien czas rozważamy taką opcję z naszym zespołem. Tylko po to, aby ułatwić Państwu funkcjonowanie Waszych biznesów.

Obecnie posiadamy w naszej bazie kilka tysięcy klientów hurtowych, z czego aktywnych jest kilkaset partnerów. Proszę sobie wyobrazić ilość przesyłek jakie otrzymywalibyśmy każdego dnia przy założeniu, że każdy klient wyśle do nas tylko jeden zwrot dziennie: każdą przesyłkę trzeba otworzyć, sklasyfikować, sprawdzić towar, przekazać go do magazynu, magazynier musi przyjąć towar na stan, ułożyć na półkę, wystawić korektę do faktury, zlecić przelew.

Obsługa każdego zwrotu zajmuje minimum kilkanaście minut, przy założeniu kilkuset zwrotów dziennie musielibyśmy zatrudnić kilka dodatkowych osób, co oczywiście wiąże się z dużo wyższymi kosztami obsługi firmy a co następnie się przełoży – na znaczną podwyżkę cen towarów dla Państwa.

Dlatego po konsultacji z partnerami i zapytaniem co jest dla nich bardziej korzystne zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość przyjmowania zwrotu towarów ale zachować najniższe możliwe ceny towarów, tak abyście mogli Państwo być konkurencyjni na rynku oraz aby w Waszych kieszeniach zostawało jak najwięcej :)

Wiemy, że macie Państwo zwroty od klientów i może to być kłopotliwe ale rozwiązanie 5% zwrotów w skali małej firmy jest jeszcze łatwe do obsługi bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników np. wystawiając towar na licytacje w allegro i odzyskanie kwoty zakupu towaru.
Liczymy na Państwa zrozumienie.

Pozdrawiamy,
Zespól TAYMA

pixel